DACHY SKOŚNE


Dachy pokryte miedzią w technologi podwójnego rąbka stojącego w karo i łuskę

Blacha miedziana charakteryzuje się najdłuższą żywotnością oraz elastycznością przy obrabianiu, nadaje się praktycznie na każdy rodzaj skośnego dachu. Dachy kryte miedzią pięknie wyglądają przez długie lata, są szczelne i trwałe, a także mają dużą rozszerzalność cieplną. Ważne w wykonawstwie jest aby przygotować odpowiednio podłoże wentylowane odseparowane od podłoża oraz odpowiednią dylatację, precyzyjne felcowanie przy kominach korytach itd. Montować można ją na kilka sposobów w łuskę w karo oraz na podwójny rąbek stojący. Blachy stosowane na dachy i okładziny ścienne mają grubość 0,5-1,0 mm.

Dachy pokryte tytan cynkiem w technologi podwójnego rąbka stojącego w karo i łuskę

Blacha tytanowo cynkowa cechuje się długą żywotnością ma również wszechstronne zastosowanie od dachów półokrągłych po skomplikowane zabudowy dachowe kopuły i dachy wielko-powierzchniowe oraz elewacje. W obrabianiu wymaga bardzo dużej precyzji ważne aby temperatura była dodatnia minimum 10 stopni. Dach w tej technologii wymaga przygotowania podłoża wentylowanego oraz odpowiedniego zamocowania spinek stałych oraz ruchomych wraz z wykonaniem dylatacji. Można ją układać na kilka sposobów. Blacha cynkowo-tytanowa jest bardzo odporna na korozję. Jej trwałość szacuje się na 80 - 120 lat. Podobnie jak miedź pokrywa się patyną - nalotem, który sam jest produktem korozji, ale trwale chroni przed jej postępem. Jedyny minus to mała gama dostępnych kolorów.

Dachy pokryte aluminium w technologi podwójnego rąbka stojącego

Blacha aluminiowa to również wszechstronne zastosowanie do praktycznie wszystkich rodzajów dachów skośnych. Oraz elewacji pionowej ma niewielki ciężar, 14 standardowych kolorów dostępnych od ręki. Pokrycie aluminiowe to oszczędność, prosty i bezproblemowy montaż także przy ujemnych temperaturach powietrza, niskie koszty konserwacji. Blachy aluminiowe charakteryzują się również bardzo dużą rozszerzalnością liniową i trzeba to uwzględnić na połaciach o długości przekraczającej 7 m. Wykonuje się z nich głównie pokrycia płaskie (na pełnym deskowaniu). Ich trwałość nie przekracza 50 lat, za to są najlżejszym rodzajem pokryć blaszanych
(1,7-3 kg/m²). Poza tym stanowią rdzeń wielu blach wytłaczanych, czyli blacho-dachówek.

Dachy pokryte blachą płaską powlekaną oraz ocynkowaną w technologi podwójnego rąbka stojącego

Blacha płaska to popularny materiał dekarski niezbędny do obróbki trudnych miejsc na każdym dachu. Pokrycie tego typu metodą na podwójny rąbek daje szczelność identyczną jak pozostałe poszycia. Blacha płaska umożliwia krycie zarówno dachów płaskich - można ją stosować na powierzchni o minimalnym spadku 3-5° jak i połaci o dużym kącie nachylenia. Ze względu na łatwość formowania sprawdza się ona także przy kryciu dachów krzywoliniowych. Szacuje się, że blachy powlekane cechuje znacznie dłuższa trwałość w porównaniu z blachami ocynkowanymi lub pokrytymi alucynkiem. Trwałość niektórych modeli wynosi nawet 40-50 lat a przez pierwsze 15-30 lat użytkowania nie jest wymagana konserwacja.

Dachy pokryte panelami na klik

Ten rodzaj poszycia jest stosunkowo łatwy w montażu szczególną uwagę przywiązujemy do obróbek blacharskich kominów oraz koryt staramy się szczelnie wykonywać każdy detal bez używania uszczelniaczy oraz wszelkie łączenia elementów wykonane są w technologii rąbka stojącego zwłaszcza przy kominach czy korytach mając na uwadze zalecenia producenta. Panele układamy na podłożu ażurowym lub pełnym deskowaniu również na łatach, ważne jest aby zachować właściwą wentylację. Zaletą jest duża gama kolorów i producentów. Zastosowanie unikatowego rozwiązania technologicznego (zamków zatrzaskowych) pozwala na znacznie skrócenie czasu montażu oraz użycie gotowych paneli na niemalże każdym rodzaju dachu.

Dachy pokryte blachodachówką

Blachodachówka jest eleganckim i trwałym pokryciem dachowym nadającym się na wszystkie rodzaje dachów stromych. Łącząc w sobie tradycję z nowoczesną technologią znajduje zastosowanie przy budowie domów jedno- i wielorodzinnych oraz przy renowacji starych dachów. Blachodachówka są to gotowe arkusze wyprofilowane przez producentów łatwe w montażu jak każde poszycie dachu wymaga wiedzy. Przy tego typu poszyciu należy dobrze rozmierzyć łaty oraz wiele innych czynności wykonać również precyzyjnie. W porównaniu do innych poszyć jest dużo tańsza w zakupie oraz w montażu.

Dachy pokryte blachą trapezową

Blacha trapezowa to ekonomiczny materiał do krycia dachów i elewacji. Szeroki wybór profili - od wysokości 6 mm do 160 mm - oraz rodzajów blachy (ocynkowane, powlekane) pozwala na różnorodne zastosowanie ich na dachach i elewacjach oraz konstrukcjach nośnych w budownictwie indywidualnym i przemysłowym. Blacha trapezowa przeznaczona jest na różne kąty nachylenia w związku z tym nadaje się na dachy przemysłowe hale magazyny oraz domki jednorodzinne. Stosunkowo do blachodachówki jest tańsza w montażu i nieco tańsza przy zakupie.

Dachy pokryte płytą warstwową

Płyta warstwowa występuje w kilku rodzajach, są to gotowe do montażu powlekane panele nadające się na małe kąty nachylenia dachu. We wnętrzu płyty znajduje się gotowa termoizolacja. Tego rodzaju pokrycie dachowe wykorzystuje się na hale magazyny biura, aby zminimalizować obciążenie dachu na konstrukcję oraz koszta dodatkowego ocieplenia. Również wykorzystuje się je do wykonywania pionowej elewacji.

Dachy pokryte dachówką zakładkową

Dachówki zakładkowe to obecnie najpopularniejsze pokrycie ceramiczne, oferowana jest duża gama wzorów i kolorów. Dach pokryty dachówkami ceramicznymi jest obecnie symbolem solidności i prestiżu oraz nadaje budynkom szlachetny charakter. Zaletą tego rodzaju pokrycia jest długa żywotność. Istotne aby wcześniej mieć zaprojektowaną konstrukcję, musi być ona odpowiednio mocna, aby przewidzieć ciężar tego typu poszycia. Istotne jest aby precyzyjnie rozmierzyć łaty tak aby nie docinać kawałków oraz umiejętnie zamocować obróbki blacharskie zwłaszcza przy kominach i koszach zlewowych. Nasza firma ma opracowaną metodę montażu wszystkich obróbek blacharskich.

Dachy pokryte dachówką karpiówką w łuskę lub w koronkę

Dach pokryty dachówkami ceramicznymi jest dźwiękoszczelny, dobrze akumuluje ciepło i zapewnia zdrowy, zrównoważony klimat wnętrza budynku. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dachówek ceramicznych, w oryginalnych kształtach i barwach oraz o różnorodnych wykończeniach powierzchni. Pokrycie z dachówki karpiówki to również jedno z cięższych pokryć ceramicznych - metr kwadratowy materiału może ważyć nawet 75kg. Są to dachówki płaskie oraz profilowane. Dachówka przy obróbkach blacharskich wymaga dużej precyzji oraz podwójnych obróbek blacharskich kominów które nasza firma poleca aby wpuszczać w połać dachu tak aby umożliwić swobodny przepływ wody również w korytach.

Dachy pokryte gontem bitumicznym

Gonty bitumiczne należą również do lekkich materiałów pokryć dachowych nie obciążają połaci dachowej ze względu na małą ilość pozostających odpadów szczególnie nadają się na dachy o skomplikowanych kształtach, wykonanie pokrycia z gontów nie wymaga specjalistycznego sprzętu i dużej umiejętności pokrycie to wymaga jedynie podstawowych obróbek blacharskich wiatrownicy koszy oraz obróbki komina. Dachówki bitumiczne przeznaczone są do montażu na dachach spadzistych, najczęściej o nachyleniu od 15° do 85°. Ważne aby precyzyjnie wykonać kosze zlewowe oraz wszystkie załamania dachu gdyż te miejsca są narażone na ruchy połaci w związku z tym gont narażony jest na pękania. Zastosowanie gontu sprawdza się również do renowacji starych jak i nowych pokryć dachowych.

Dachy pokryte papą 3D

Papa 3D nadaje się do krycia dachów o skośnych połaciach. Jest lekka i szczelna oraz niezawodna jak tradycyjne pokrycia bitumiczne. Zaletą tego pokrycia dachowego jest szybki montaż mocowany mechanicznie i zgrzewany na gorąco mając na uwadze wcześniejsze zagruntowanie podłoża. Idealnie nadaje się do renowacji starych dachów, można układać na stary istniejący gont oraz starą papę. Trwałość pokrycia szacuje się na około 10 lat.